La lecture en ligne est gratuite
Le téléchargement nécessite un accès à la bibliothèque YouScribe
Tout savoir sur nos offres
Télécharger Lire

Zayfilama cayi ile 10 days tabet kullanilir mi?

2 pages
zayfilama cayi ile 10 days En iyi Zayiflama cayi kategorisinde en populer en etkili zayiflama caylarini sizler icin arastirdik. 9 bitki daily form cayinin insan bunyesine ayri bir katkisi vardir. Bunun nedeni ise saglik acisindan cok onemli olan 9 bitkinin bir araya gelmesidir. Bu 9 bitki Zayiflama cayi kisaca ozeklersek yararlari nelerdir? BARUT AACI Barut Aac (Rhamnus frangula): 5 metreye kadar boylanabilen, siyah renkli meyveleri olan bir aaçtr. Erkek Akdiken olarak da bilinir. çerisinde tanen, ac madde, ekerler, saponin, frangulin gibi maddeler bulunur. Barut Aac Kabuunun Faydalar ve Etkileri: drar söktürücü etkisi ile kabzla kar etkili bir müshildir. Spazm çözücüdür. Sarlk, siroz gibi karacier hastalklarnda faydaldr. Dolam bozukluu, gut, hemoroit ikâyetlerine kar da etkilidir. GYMNEMA (CNNEMEA) Gurmar (Gymnema sylvestre) orta ve güney Hindistan' n tropik ormanlarnda yetien bir orman sarmadr. Yapraklar çinendiinde, azda belirli bir süre için eker tadnn alnmasn engeller. Zaten bu yüzden; bitkinin Hintçe ismi olan Gurmar' n, ‘eker Yok Edici' anlamna gelmesi rastlant deildir. Geleneksel olarak yaklak 2000 yldr Hindistan ve güney Asya' da Tip1 ve Tip2 diyabet (eker hastal) için doal bir terapi olarak kullanlan bir bitkidir. Yapraklar yine ayn ülkede baz mide rahatszlklar, kabzlk, ödem ve karacier rahatszlklar için de kullanlmaktadr. Gurmar, insülin salgsn artrc, eker emilimini ve ekerin yaa dönüüm sürecini de yavalatc özellikte bir bitkidir.
Voir plus Voir moins

Vous aimerez aussi

zayfilama cayi ile 10 days  En iyi Zayiflama cayi kategorisinde en populer en etkilizayiflama caylarini sizler icin arastirdik. 9 bitki daily form cayinin insan bunyesine ayri bir katkisi vardir. Bunun nedeni ise saglik acisindan cok onemli olan 9 bitkinin bir araya gelmesidir. Bu 9 bitkiZayiflama cayi ozeklersek kisaca yararlari nelerdir?
BARUT AACI Barut Aac (Rhamnus frangula): 5 metreye kadar boylanabilen, siyah renkli meyveleri olan bir aaçtr. Erkek Akdiken olarak da bilinir. çerisinde tanen, ac madde, ekerler, saponin, frangulin gibi maddeler bulunur. Barut Aac Kabuunun Faydalar ve Etkileri: drar söktürücü etkisi ile kabzla kar etkili bir müshildir. Spazm çözücüdür. Sarlk, siroz gibi karacier hastalklarnda faydaldr. Dolam bozukluu, gut, hemoroit ikâyetlerine kar da etkilidir. GYMNEMA (CNNEMEA) Gurmar (Gymnema sylvestre) orta ve güney Hindistan' n tropik ormanlarnda yetien bir orman sarmadr. Yapraklar çinendiinde, azda belirli bir süre için eker tadnn alnmasn engeller. Zaten bu yüzden; bitkinin Hintçe ismi olan Gurmar' n, ‘eker Yok Edici' anlamna gelmesi rastlant deildir. Geleneksel olarak yaklak 2000 yldr Hindistan ve güney Asya' da Tip1 ve Tip2 diyabet (eker hastal) için doal bir terapi olarak kullanlan bir bitkidir. Yapraklar yine ayn ülkede baz mide rahatszlklar, kabzlk, ödem ve karacier rahatszlklar için de kullanlmaktadr. Gurmar, insülin salgsn artrc, eker emilimini ve ekerin yaa dönüüm sürecini de yavalatc özellikte bir bitkidir. MATE Mate, Güney Amerika'da yetien "Ilex Paraguayensis" isimli bitkinin yeil yapraklardr. Mate Son yllardaki popüler ismi ise ‘ya yakc çay'. Olarak bilinir. Mate Çay tüm dünyada obezite tedavisinde kullanlmaktadr. Vücutta ya emilimini engelliyor, yalarn hzl yaklmasn salyor ve vücuttan su atlmn kolaylatrmaktadr. Ayn zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kötü etkisine sahip deildir. Metabolizmas yava ileyen kiiler için son derece salkl bir içecektir. Ya yakmn artrc, metabolizmay hzlandrc ve enerji verici etkileriyle kilo vermek isteyenler için mükemmel bir yardmc. BILYA KEKIK 
Dünyada birçok Kekik türü bulunmaktadr. Akdeniz ve Ortadou bölgesinde yetien ve ticareti yaplanlarn balcalar Origanum vulgare, Origanum onites (Origanum smyrnaeum olarak da bilinir), Origanum syriacum gibi kekik türleridir. Kekik, Gda, Kozmetik, laç sektorlerinde kullanlan çok amaçl bir üründür. Sindirim sistemi ve üst solunum yolu rahatszlklarnda, hazmszlk ve öksürüe kar kullanlmaktadr. Antiseptik, yattrc, gaz söktürücü, balgam söktürücü, kramp çözücü özellikleri vardr. Kozmetikte, alkollü ve alkolsüz içeceklerde kullanlr. ÇOBAN ÇÖKERTEN Çiçekli bir bitkidir. Dünyann birçok yerinde doal olarak yetiir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetimektedir. Protein yüzdesi yaklak %10-11 civarnda olup; alts temel olmak üzere on dört amino asit içerir. Sap ve gövdesi niasta, fructose ve sucrose açsndan zengindir. Çoban Çökerten Kullanm amac yakn zamanlarda fitness, zindelik ve canllk artc özellikleri sporcu, atlet ve vücut yapclarn dikkatlerine sunulmutur. YEIL ÇAY Camellia sinensis yapraklarndan üretilir. Siyah çay ile ayn bitkiden üretilir fakat gördüü ilem çok farkldr. Yeil çay içindeki katein maddesi, yeil çay çok ilem görmedii için kaybolmaz bu madde özellikle polifenolle birlikte çok etkilidir. Yeil çay yaklak 5000 yldr Çin'de, Japonya'da ve
Hindistan'da tbbi amaçlarla kullanlmtr. Yeil çay içeriindeki maddeler sayesinde kan aknz hzlanr, kalori yakma ilemleri vücudunuzda daha çok yer bulur, ve her bir yudum bu ilemleri hzlandrr. Bu sihirli içecei hayatnza sokun, fark göreceksiniz FUNDA YAPRAI - imanlk rahatszlklarnda kullanlan funda suyu çok etkili bir zayflatcdr. - Böbrek kum ve talarnn düürülmesine yardmc olur. - Nikris hastalna kar faydaldr.
- Anne sütünü artrc özellie sahiptir. - Funda bitkisiyle hazrlanan funda lapas arlar keser. - Zeytinya ile hazrlanan funda merhemi, çban ve egzamaya kar faydaldr. - drar söktürücü ve iltihap giderici özellikleri vardr. - shali keser.
- Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihab, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkilidir.
BIBERIYE Bu güzel kokulu biberiyenin kullanlmad hastalk yok gibi. Özellikle çok iyi ya yakc olarak bilinen bitkidir. Kan dolam hastalklarna iyi gelir. Mide de barsak kanal bezlerini daha fazla çalmas için uyararak bu bölgede oluan kramplar çözer. Dolaysyla sindirim bozukluu, gazlanma ve mide-barsak tembelliinde biberiye çay çok faydaldr. SINIRLI OT Sinirliot kr yollarnda, çimenli tarla kylarnda, nemli arazilerde, bahçe ve parklarn çimleri arasnda, pratik olarak dünyann her bölgesinde yetiir. Müsilaj, ac maddeler, flavonlar, silisik asit ve aucubin glikoziti balca etken maddeleridir. Bitkinin antibiyotik etkisi bilimsel olarak kantlanmtr. Sinirliot genellikle solunum organlar hastalklarnda kullanlmaktadr. Özellikle, balgamlanma, öksürük, bomaca, akcier astm ve kan temizlemeye çok faydaldr.  
zayiflamada en etkili cay 9 bitki daily form cayidir.
Un pour Un
Permettre à tous d'accéder à la lecture
Pour chaque accès à la bibliothèque, YouScribe donne un accès à une personne dans le besoin