speak up opinie
4 pages
Polish

speak up opinie

-

Le téléchargement nécessite un accès à la bibliothèque YouScribe
Tout savoir sur nos offres
4 pages
Polish
Le téléchargement nécessite un accès à la bibliothèque YouScribe
Tout savoir sur nos offres

Description

Zapoznaj się z ofertą Speak Up na naukę języka angielskiego. Dajemy gwarancję nauki angielskiego lub zwrot kosztów kursu! Ucz się angielskiego z najlepszymi lektorami tylko w Speak Up.

Sujets

Informations

Publié par
Publié le 26 juin 2014
Nombre de lectures 129
Langue Polish

Exrait

Innowacyjność metody nauczania języka angielskiego stosowanej w szkole Speak Up
Zazwyczaj największym problemem dla osób chcących rozpocząć naukę języka angielskiego (niezależnie od poziomu zaawansowania) jest sam wybór szkoły – obecnie na rynku jest ich bowiem całe mnóstwo i niemal wszystkie prześcigają się w przekonywaniu potencjalnych klientów co do skuteczności stosowanych w danej szkole metod dydaktycznych. Słowo "niemal" padło tu nieprzypadkowo, ponieważ istnieje pewien chwalebny wyjątek od wspomnianej reguły: tym wyjątkiem jest szkoła językowa Speak Up. Przyjrzyjmy się nieco bliżej stosowanym tam metodom nauczania i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, co czyni ją tak wyjątkową na tle konkurencji.
Indywidualność jest ważna
Podstawowa sprawa to nastawienie na indywidualność: w Speak Up lektorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każdy człowiek to całkowicie odrębna jednostka o odmiennych możliwościach i predyspozycjach, a skoro tak, to oczywiście i program nauczania musi być silnie zindywidualizowany, jeśli ma być efektywny i przynosić spodziewane rezultaty. Właśnie z tego powodu już na samym początku każdy słuchacz określa poziom znajomości języka, jaki chce osiągnąć -w ten sposób nie tylko stawia sobie jasno określony cel, ale przede wszystkim umożliwia lektorowi prowadzącemu takie ułożenie planu zajęć dydaktycznych, by jak najefektywniej wykorzystać czas, który dany słuchacz może poświęcić na naukę języka angielskiego. To jednak jeszcze nie wszystko: każdy uczestnik zajęć określa, pod jakim kątem ma być zorientowany jego program nauczania – jeżeli najbardziej zależy nam na doskonaleniu umiejętności mówienia po angielsku, nasz plan zajęć będzie uwzględniał ten fakt i będziemy brać udział głównie w rozmaitych konwersacjach. Podobnie, rzecz jasna, sprawa ma się w przypadku czytania tekstów angielskich czy rozumienia słowa mówionego.
W Speak Up są dostępne różne poziomy zaawansowania – od kursów dla początkujących aż do poziomu C1 według klasyfikacji stosowanej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego i na każdym z tych poziomów zajęcia przygotowywane są z równie wielką starannością i dbałością o końcowy ich efekt.
Integralną częścią całego systemu jest także ocena postępów każdego słuchacza, co pozwala być cały czas na bieżąco nie tylko z informacjami na temat czynionych przez siebie postępów w nauce, ale także pomaga określić obszary, w których dany słuchacz musi jeszcze się poprawić. Taki system oceniania nie jest tylko suchą statystyką, ale znacząco wspomaga proces nauczania i motywuje do dalszej pracy.
Kolejnym istotnym elementem systemu nauczania w Speak Up jest jego nadzwyczajna elastyczność – to naprawdę szkoła, która istnieje dla słuchacza i w której indywidualne potrzeby, preferencje oraz możliwości nie tylko mają znaczenie, ale przede wszystkim są respektowane – wszytko po to, by jak najefektywniej osiągnąć zamierzone cele dydaktyczne.
Zdobycze techniki w służbie dydaktyki
Ponieważ każdy człowiek dysponuje inną ilością czasu (ze względu na pracę, naukę czy jakiekolwiek inne obowiązki), dosyć trudno jest zorganizować zajęcia w taki sposób, by ich termin odpowiadał absolutnie wszystkim. W Speak Up ten problem rozwiązano kreatywnie i zastosowano rozwiązanie multimedialne, które jest dostępne dla każdego słuchacza niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywa – zaś sam system jest czynny przez dwadzieścia cztery godziny na dobę niezależnie od dnia tygodnia.
Mało tego - każdy student Speak Up w ramach świadczonych przez szkołę usług otrzymuje całkowicie bezpłatny dostęp do kolejnej świetnej alternatywy: chodzi o Club Activities, czyli specjalnie przygotowane zajęcia, w ramach których możemy brać udział w profilowanych konwersacjach na rozmaite tematy. Nie byłoby to może jakąś szczególną rewolucją w dydaktyce języka angielskiego gdyby nie fakt, że w ramach tych właśnie zajęć słuchacze spotykają się na konwersacje w sytuacjach jak najbardziej realnych: w klubach, pubach czy na pikniku. Bez wątpienia tego rodzaju podejście do ćwiczenia mówienia po angielsku sprzyja szybszemu opanowywaniu sztuki konwersacji dzięki budowaniu w uczestnikach większej pewności siebie i swobody w posługiwaniu się językiem w sytuacjach codziennych.
To nadal nie koniec innowacyjnych rozwiązań stosowanych w procesie dydaktycznym w szkole Speak Up – kolejna bardzo pomocna inicjatywa to internetowy serwis Strefa Słuchacza, w którym można znaleźć szeroką gamę ćwiczeń językowych przeznaczonych dla słuchaczy pragnących rozwijać wszystkie obszary swej sprawności w posługiwaniu się angielskim. Ponadto serwis posiada sekcję zawierającą aktualne informacje i doniesienia z całego świata ("News"), która umożliwia słuchaczom bezpośrednie zastosowanie świeżo nabytych umiejętności w warunkach jak najbardziej naturalnych.
Gwarancja stuprocentowej skuteczności
Prawdopodobnie największe obawy budzi w słuchaczach szkół językowych kwestia tak zwanej skuteczności nauczania, czyli mówiąc prościej to, czy będziemy w stanie zdać egzamin na określonym poziomie, bezproblemowo się porozumiewać w jakimś anglojęzycznym kraju albo swobodnie czytać dzieła brytyjskich klasyków w oryginale. W przypadku Speak Up nie ma najmniejszej możliwości, aby słuchacz ukończył szkołę i nie posiadł zakładanego przez siebie poziomu umiejętności językowych, bowiem postępy każdego studenta są nieustannie weryfikowane, a program nauczania dostosowywany na bieżąco do aktualnych potrzeb.
Ponadto dzięki skupieniu na wszelkich aspektach komunikacji w języku angielskim od samego początku kursu, każdy uczestnik zajęć funkcjonuje pod względem językowym w praktycznie identycznych warunkach, jak przeciętny mieszkaniec dowolnego kraju anglojęzycznego. Dzięki temu osiągane postępy są znacznie większe i szybsze niż w przypadku bardziej tradycyjnych metod nauczania języka angielskiego. Nie byłoby to rzecz jasna możliwe bez wykwalifikowanej kadry i odpowiedniego zaplecza dydaktycznego, co w tym przypadku oznacza nie tylko ogromne doświadczenie kadry lektorskiej, ale także stosowanie najnowszych zdobyczy techniki i metod edukacyjnych.
Oznacza to także drobiazgową kontrolę i stały nadzór nad całym procesem dydaktycznym, dzięki czemu w Speak Up wdrażane są tylko i wyłącznie te rozwiązania, które są sprawdzone i skuteczne, a standardy nauczania w szkole są najwyższe. Cel ten osiągany jest między innymi dzięki dbałości o rozwój nie tylko słuchaczy, ale również i lektorów – są dla nich organizowane
specjalistyczne szkolenia i warsztaty, na których zdobywają oni nowe umiejętności czy zaznajamiają się z najnowszymi trendami w dydaktyce, co bezpośrednio przekłada się na osiągane przez słuchaczy rezultaty.
Najbardziej chyba wyjątkową cechą szkoły Speak Up jest fakt, że każdy słuchacz otrzymuje pisemną gwarancję tego, że podczas nauki w tej szkole zdobędzie zakładane na początku kursu umiejętności językowe. Jeśli to z jakiegoś powodu nie nastąpi, gwarancja zapewnia możliwość całkowicie bezpłatnego powtórzenia całego kursu. Po zakończeniu cyklu zajęć dydaktycznych każdy otrzymuje również certyfikat zaświadczający zdobycie praktycznej znajomości angielskiego na określonym poziomie – w przeciwieństwie do wielu innych szkół certyfikaty wydawane przez Speak Up nie są tylko kawałkami papieru, ale mają realne znaczenie.
Speak Up w ocenie słuchaczy
Oczywiście trzeba zawsze pamiętać, że najlepsze świadectwo danej szkole wystawiają jej sami uczniowie i nie inaczej jest w przypadku Speak Up – sama ilość opinii, które można znaleźć w Internecie jest naprawdę spora, ale najważniejsze jest coś innego: praktycznie wszystkie te oceny są pozytywne, a to już niemałe osiągnięcie w dzisiejszych czasach. Wszyscy byli i obecni słuchacze zgodnie potwierdzają, że metoda dydaktyczna stosowana w Speak Up jest niezwykle skuteczna i że dzięki umiejętnemu oraz nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych zajęć z lektorem z zajęciami multimedialnymi nauka języka angielskiego stała się przyjemnością, a nie nudnym i wyczerpującym obowiązkiem. Równie często podkreślanym atutem Speak Up jest elastyczność planu zajęć, dzięki czemu łatwo go dostosować do swych indywidualnych potrzeb w taki sposób, by nauka angielskiego nie kolidowała na przykład z obowiązkami zawodowymi czy rodzinnymi. Z powyższego wyłania się jasno obraz szkoły językowej, której wyjątkowość i unikalność polega przede wszystkim na respektowaniu różnic pomiędzy poszczególnymi słuchaczami przy jednoczesnym nieustannym zachęcaniu i motywowaniu ich do dalszych postępów w nauce, a także na stosowaniu w procesie dydaktycznym najnowszych dostępnych i skutecznych rozwiązań.
Oceny i opinie studentów Cieszę się, że wybrałam szkołę angielskiego Speak Up we Wrocławiu. Mam fajnych nauczycieli, poznałam nowym ludzi i nauka angielskiego idzie mi coraz lepie . Kasia, Wrocław Wybrałem szkołę Speak Up, bo interesuje mnie indywidualny styl nauki angielskiego. Mogę wybrać te zajęcia, które mnie najbardziej interesują. Odkąd zajęcia multimedialne są dostępne online uczę się angielskiego jeszcze więcej. Polecam wszkim zabiean m! Paweł, Lublin Dzięki nauczycielom w Speak Up w Bydgoszczy uwierzyłam, że nauka języka angielskiego może być naprawdę łatwa i przyjemna. Zajęcia są bardzo urozmaicone: połączenie zajęć z lektorem z zajęciami multimedialnymi sprawia, że ucz szbcie niżzakładała. Martad oszcz, B Cieszę się, że wybrałem szkolę angielskiego Speak Up. Lektorzy to profesjonaliści i dodatkowo, mam dogodny dojazd do Speak Up w Warszawie. Polecam! Robert, Warszawa
Tryb nauki w Speak Up motywuje mnie do systematycznej nauki angielskiego. W końcu trafiłam na idealndla mnie metodnauczania anielskie o.
Gosia, Kraków Uczestniczę w zajęciach angielskiego w szkole Speak Up od kilku tygodni i przyznaję, że metoda stosowana przez Speak Up naprawdę jest skuteczna. CIeszę się , że połączenie zajęć multimedialnych z zajęciami z lektorem daje tak dobre efekt. Ewka, Bielsko-Biała
  • Accueil Accueil
  • Univers Univers
  • Ebooks Ebooks
  • Livres audio Livres audio
  • Presse Presse
  • BD BD
  • Documents Documents